Вторник, 31.03.2020, 02:28
Приветствую Вас Гость | RSS

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

УКРАЇНА В ПОВОЄННІ РОКИ. КРИЗА ТОТАЛІТАРИЗМУ

УКРАЇНА В ПОВОЄННІ РОКИ. КРИЗА ТОТАЛІТАРИЗМУ

 Після Другої світової війни в результаті розгрому гітлерівського фашизму та японського мілітаризму на міжнародній арені відбулися зміни у співвідношенні сил. Було створено світову систему соціаліз­му, під тиском національно-визвольної боротьби зазнала краху ко­лоніальна система імперіалізму, внаслідок чого на політичній карті світу з'явились нові незалежні держави.

Поряд із цим почався тривалий період загострення відносин між двома світовими системами — капіталістичною і соціалістичною, виникла "холодна війна", було створено військово-політичні блоки: НАТО (1949 р.) та Організацію Варшавського Договору (1955 р.).

Наприкінці XX ст. міжнародна обстановка набула нових рис під впливом особливостей розвитку головних чинників, які визначають систему міжнародних відносин: завершилася "холодна війна"; нова могутня хвиля революційних виступів у ряді країн Східної Європи привела до краху світової системи соціалізму; розпалася Організація Варшавського Договору. Для Радянського Союзу повоєнні роки бу­ли складні й суперечливі. Радянський Союз, перемігши у Великій Віт­чизняній війні, за повоєнні роки пройшов шлях від максимального злету тоталітарної системи до її занепаду і розпаду країни на 15 окре­мих незалежних держав.


akadem12.at.ua
monster

 

Меню сайта

Форма входа

СТАТИСТИКА